Dokumenty:

další akce v rámci světového dne OB

Aktuality

WOD Velemín - shrnutí

Dne 29.5.2018 ve Velemíně využilo celkově 126 účastníků nádherného slunečného počasí s letními teplotami a vyzkoušelo si v rámci Mezinárodního dne orientačního běhu orientační běh. Běhalo se od rána až do 17. hodiny v areálu zdejší základní školy a v přilehlém okolí (hřiště a bytové domy). Prostor závodu byl shodný s loňským rokem, běhalo se však na aktualizované mapě s překvapením.

Trať je připravena - včetně překvapení v podobě labyrintu.

Pro mladší a méně zkušené závodníky byla připravena trať v areálu školy s 8 kontrolami, starší vyrazili na delší trať o délce přes 1,5 km s 15 kontrolami. Na všechny pak čekal jako zpestření labyrint o rozměrech 26x26 m s dalšími pěti kontrolami.

Na stavbu labyrintu bylo potřeba 520 metrů pásky, 124 tyček a celková délka všech uliček činila 400 m. Při jeho stavbě stavitelé nachodili zhruba 6 km. Šikovným závodníkům stačilo k projití labyrintu zhruba 340 metrů, ostatní museli nohy prověřit více.

Instruktáž před startem a start.

Mezi závodníky převažovali žáci zdejší školy, které doplnilo i několik zájemců z řad veřejnosti. Děti do páté třídy primárně běhaly krátkou trať. Nejrychlejší dosažený čas byl 11:16 min. Starší žáci a dospělí vybíhali na delší trať a nejlepší z nich ji zvládl ve výborném čase 12:32 min. Trať absolvovala i jedna maminka s kočárkem. Pro zajímavost si trať mimo soutěž vyzkoušel i její autor, který ji díky její dokonalé znalosti zvládnul za 9:04 min.

Obrázky ze závodu.

Děti byly z běhání nadšené. Objevovaly se poznámky, že je to moc dobrý nápad, že je to skvělé, že se jim to moc líbí a třeba také, že si v labyrintu připadají jako pokusné myši. Na všechny pak v cíli čekala sladká odměna s diplomem a hlavně dobrý pocit z pohybu na čerstvém vzduchu. Našlo se mnoho dětí, které trať absolvovaly (již mimo soutěž) podruhé či dokonce potřetí a dokonce ji chtěli běžet počtvrté, ale to je již rodiče odváděli domů.

Bloudění a nalézání kontrol v labyrintu.

Zatímco vloni dorazilo do cíle 93 závodníků, letos to bylo o 33 více. Všem 126 účastníkům děkujeme a těšíme se na nějakém dalším závodě.