More Website Templates @ TemplateMonster.com - April 21, 2014!

Aktuality

Přebor sprint- Slaný 21.4.

I tento závod přinesl několik medailí do našeho oddílu:

D10-- nádherné 1. místo  Bětky Pěkné

H10L-- překvapení -- 2. místo pro Ríšu Bazinka, který běžel poprvé v životě..../a zatím není ani plnoplatným členem /

H18--2. místo Petra Buka /a opět zisk práva startu na MČR sprint/Přílohy:

Fotografie z přeboru škol - Vědomice 12.4.2018

simr.rajce.idnes.cz/2018_0412_ROU-Zavadilka

zonerama.com/Link/Album/4248167

Přílohy:

Přebor- Krátká trať 14.4.

Po úspěšném minulém týdnu, tenhle byl slabší a medailí jsme moc nevytěžili...

Přesto ve středočeších :

krásné 2. místo v kategorii /D16/ , do které ještě nepatří : Emča Černá

a hezky vypadá umístění v H18:

1. Petr Buk

3. Ondra Buk

/zřejmě historická událost... 2 zástupci z oddílu a ještě i stejného jména na bedně...:.) /

Takže tedy gratulujeme , pro Petra to znamená právo stratu na MČR, Emča ho má zajištěné licencí A...

Samozřejmě je potřeba taky vyzdvihnout krásné 2. místo Petra Lebdušky...


Jen mě mrzí, že o medaile ve sprintu příští týden jede bojovat málo dětí

A kdyby vás zajímalo, jak jste kdo na tom v žebříčku.. Stačí v Orisu kliknout .... Momentálně je většina běhajících dětí na B licenci... tak doufám, že to vydrží... a ještě i přibyde ( Hanka Krejčová)

Přílohy:

Výsledky školního přeboru

Závod je za námi a my pro vás máme konečné výsledky. vysledkyVedomice2018.pdf


Akce jaro 2018

Připravili jsme pro Vás rozpis našich veřejných akcí na jaro 2018.


Přílohy:

Přidán rozpis školního závodu ve Vědomicích

V rozpise najdete všechny před závodem potřebné informace.  rozpisVedomice2018.pdf

Přílohy:

Pozvánka na tříetapové bloudění v Labských pískovcích

Vážení přátelé orientačních sportů,

Dovoluji si Vás pozvat k účasti na 4. Sudetském Tojnárkově Bloudění. Během  víkendu 23.-25. 3. pořádá Krušnohorský rogainingový klub v atraktivním terénu Labských pískovců a Českého středohoří hned tři rogainingy: páteční noční dvouhodinovku, sobotní denní šestihodinovku a nedělní čtyřhodinovku na historické mapě z roku 1850.

Více informací naleznete na webu:
http://bloudeni.krk-litvinov.cz/

nebo na:

http://obroudnice.cz/clen/zavody/race/default/2329

http://obroudnice.cz/clen/zavody/race/default/2331

http://obroudnice.cz/clen/zavody/race/default/2335

Tož neváhejte a hlaste se.

Honza Tojnar
Předseda Krušnohorského rogainingového klubu a
ředitel závodu

Přílohy:

Důležité z VH

Nové složení výboru:

předseda: Jana Buková

místopředseda: Pavel Simr

hospodář: Eva Pěkná

člen: Jiří Heller st.

        Jindřich Buk

Platby pro r. 2018

členský příspěvek :              

děti do 15 let -- 200 Kč

ostatní -- 300 Kč

tréninky- 300 Kč/ pololetí    /pouze účastníci /

Peníze budou odečteny do konce ledna 2018


Oddíl hradí:

registraci a startovné  držitelům licence  A, B  na závodech A,B, žebříčků a MČR  /v soutěžní kategorii/

soustředění

startovné v dětských soutěžích štafet  


Pořádáme:

školní závod: 12.4. -- klasický odpolední závod

WOD: 23.5. --- celodenní akce v Roudnici n.L. a kratší ve Velemíně

            26.5. ----odpolední akce ještě v rámci WOD  /současně měřený trénink i pro ostatní oddíly OB/

školní závod na podzim /zač. října/
Přílohy:

Shrnutí závodu 3. závod BorCup

V neděli 17.12.2017 se konal již třetí závod zimní ligy BorCup 2017/18. Tentokrát byla pro závodníky připravena trať v Ústěku. Ačkoliv městské tratě bývají zpravidla sprinterské, zde tomu bylo jinak. První část byla s pevným pořadím kontrol, druhá kratší část pak s volným pořadím kontrol. Nejkratší možná trať pro první část byla zhruba 7 km a necelý kilometr pro druhou část. Někteří běžci po doběhu hlásili, že dokázali naběhat 10,5 km.

Na start závodu se postavilo snad kvůli předvánočnímu shonu pouze 20 závodníků a hned na startu na ně čekalo překvapení v podobě netradičně zpracované mapy. Na předstartovní otázku, zda si závodníci mají brát vlastní mapník či už v mapníku bude, jim bylo sdělováno, že mapník je tentokrát nepoužitelný, což sami po chvíli zjistili, když dostali mapu do ruky. Nejlépe její popis vystihla Karolína Pohořalá slovy: „Jééé, kostička.“ Mapa opravdu měla tvar krychle. Některé strany na sebe navazovaly, jiné nikoli.


Trať se skládala z 22 kontrol a při její stavbě se autoři M. Duda a M. Forejt zaměřili na trénink přeběhů. Mezi jednotlivými kontrolami bylo zpravidla možno volit mezi dvěma, třemi či v jednom případě mezi čtyřmi vzdálenostně obdobnými postupy. Volbu správného postupu komplikovala samotná mapa, kdy k dosažení další kontroly bylo nutné přeběhnout až tři strany „kostky“.


Za zmínku stojí přeběh mezi 3. a 15. kontrolou, kdy si někteří nevšimli možnosti běžet spodní cestou po rovině podél potoka a zvolili horní cestu vedoucí přes poměrně nepříjemný kopec. Této chyby se nevyvaroval ani Tomáš Babický a to i přes to, že je autorem mapy Úštěku. Zajímavý postup bylo možno volit mezi 18. a 1. kontrolou – buď přes náměstí do kopce, nebo oklikou po silnici po rovině. I když v tomto případě je třeba poznamenat, že část této silnice na mapě chyběla. Volbu ze čtyř postupů nabízel úsek mezi 14. a 22. kontrolou, ale využívány zůstaly jen přeběh po náměstí a spodní cestou. Volba kolem kulturního domu, už tak výhodná nebyla.

Zatímco na startu počasí závodníkům vzhledem k prosincovému termínu závodu přálo – stupeň pod nulou, bezvětří – a dokonce to chvíli po startu vypadalo, že vykoukne i sluníčko, vše se v polovině závodu změnilo a přišla hustá chumelenice, která závodníkům zasypávala mapu a trať. Pavel Simr dokonce sněžení vítal slovy: „Zpestření ve formě vánice uprostřed závodu bylo příjemné.“ I přes tuto nepříjemnost se závodníkům kupodivu podařilo první část dokončit s mapou, která stále připomínala tvarem krychli.


Na druhou část vybíhali běžci bez map s cílem posbírat pět jakýchkoli kontrol. V rozpisu k závodu bylo slibováno 10 kontrol, před startem to už bylo jen šest a při doběhu na start druhé etapy byl počet kontrol kvůli vývoji počasí snížen na pět. Jeden ze závodníků vtipkoval, že teď musí změnit plán, že měl v hlavě vymyšlen postup na deset kontrol. Smyslem této části bylo potrénovat kromě nohou i paměť. Jako nejkratší se jeví trať 9, 17, 8, 22 a 20 se vzdáleností menší než 1 km. Přesto moc úspěchů mezi závodníky nesklidila, ať už kvůli nutnosti překonat znovu schody, tak i kvůli menší přehlednosti na mapě. Mezi nejoblíbenější tak patřily kontroly 11, 21, 5, 1, 9, 17 či 20 (tato vzdálenost byla cca 1,5 km). Zkrácení na pět kontrol po závodě zhodnotil Tomáš Babický: „Kluci, to jste měli nechat na těch 10 kontrol, takhle to bylo moc krátké“ ačkoliv již v tu chvíli měl v nohách téměř hodinu a půl běhu po městě.  

V cíli se po téměř 54 minutách objevil jako první Vít Mareš z OK Bor (53:57 min). Pod hodinu se dostal už jen druhý Michal Žejdlík z Lokomotivy Teplice (58:41 min.). Na celkovém třetím místě se umístila první žena Nina Jeřábková z OK Bor s časem 70:22 min. Náš klub měl v závodě pouze dva zástupce. Pavel Simr doběhl šestý v čase 71:04 min. a na třetí místo mu chybělo pouze 42 vteřin. Karolína Pohořalá se s tratí také statečně rvala, ale kvůli menšímu počtu kontrol skončila na posledním 20. místě. V každém případě zaslouží uznání za čas, který na trati v tomto mrazivém počasí strávila (1:47:25). Výsledky včetně map ZDE


V cíli byli závodníci ze závodu nadšení a děkovali za netradiční zážitek. Mapa se moc líbila a účastníci si ji odnášeli sebou domů. Často však ve stavu, kdy již neplnila svůj další účel – kromě mapy to byla totiž krabička na drobnosti s jednou otvírací stranou. Jeden z ohlasů ZDE(https://www.facebook.com/groups/1337429009614585/permalink/1786240871400061/)

Na závěr musím přidat příhodu, která se mi stala několik hodin po závodě. Doma jsem nechal na stole ležet průkazky s kontrolami a pak jsem musel vysvětlovat, proč na jedné průkazce jsou namalovaná srdíčka. Vysvětluji, že každý mohl do políčka ke každé kontrole něco načmárat a že tady prostě dělal srdíčka. Takže další otázka hned přišla: „A komu patří ta průkazka?“ Říkám, že nevím, že je tam číslo závodníka. Takže jsem musel zjistit, komu tedy průkazka patří. A hle: Nina Jeřábková. Na to hned další otázka: „A proč ti jako kreslí srdíčka? Ty ji znáš?“ … Naštěstí to brala přítelkyně s humorem, ale mít žárlivku, tak mohl být problém :-).


Ještě jednou děkujeme Tomáši Babickému jako správci mapy Úštěku za její zapůjčení k tomuto závodu. Další závod BorCupu se koná první neděli v novém roce 7.1.2018 a určitě bude stát opět za to. Informace k závodu na http://borcup.mypage.cz/

Přílohy:

Shrnutí tréninku Labyrint 2

30. 11. proběhl trénink Labyrint 2 v malá tělocvična.
Trénink vedli Michal Buk a Jiří Heller st..
Tréninku se zúčastnilo 9 členů.

Na tréninku starší děti šli na 30 minut běhat malý okruh po Roudnici cca. 4 km, ostatní měli kondiční posilování v tělocvičně a poté následoval Labyrint po tělocvičně.

Po dlouhé době zavítal na trénink i druhý trenér Michal Buk a zde je jeho komentář: "Byl jsem velice mile překvapený, jak se všichni zlepšili od minulých let. Děti podávají mnohem lepší výkony a i jejich disciplína a přístup k tréninku se velmi zlepšil. Velice se mi zalíbil nápad Jirky H. mikro orienťáku v tělocvičně, což nám umožňuje velice zábavnou formou potrénovat jak orientaci v prostoru, tak čtení v mapě a zlepšování fyzické zručnosti! Takže kdybych to měl shrnout: z tréninku jsem byl nadšený, jenom účast by mohla být ještě o něco větší. A kdyby měl někdo typ na větší tělocvičnu, nechť se ozve, děkuji všem co přišli a všem co nám/Jirkovi pomáhají s tréninkem a doufám, že se zase co nejdřív na tréninku objevím :) .", řekl pro obroudnice.cz Michal B..

Přílohy: