Shrnutí tréninku Labyrint 2

30. 11. proběhl trénink Labyrint 2 v malá tělocvična.
Trénink vedli Michal Buk a Jiří Heller st..
Tréninku se zúčastnilo 9 členů.

Na tréninku starší děti šli na 30 minut běhat malý okruh po Roudnici cca. 4 km, ostatní měli kondiční posilování v tělocvičně a poté následoval Labyrint po tělocvičně.

Po dlouhé době zavítal na trénink i druhý trenér Michal Buk a zde je jeho komentář: "Byl jsem velice mile překvapený, jak se všichni zlepšili od minulých let. Děti podávají mnohem lepší výkony a i jejich disciplína a přístup k tréninku se velmi zlepšil. Velice se mi zalíbil nápad Jirky H. mikro orienťáku v tělocvičně, což nám umožňuje velice zábavnou formou potrénovat jak orientaci v prostoru, tak čtení v mapě a zlepšování fyzické zručnosti! Takže kdybych to měl shrnout: z tréninku jsem byl nadšený, jenom účast by mohla být ještě o něco větší. A kdyby měl někdo typ na větší tělocvičnu, nechť se ozve, děkuji všem co přišli a všem co nám/Jirkovi pomáhají s tréninkem a doufám, že se zase co nejdřív na tréninku objevím :) .", řekl pro obroudnice.cz Michal B..

Přílohy:

Středohorský motoráček na HULKCupu

Jediný náš zástupce v letošním závodě HULKCup byl Středohorský motoráček. Pasažéry byl Jindra Buk, Míra Duda a Michal Forejt. Závod se konal v pátek 10.11.2017 od 18:17 hod. v Praze, lesoparku Řepy, mapa Nad Motolem. Snad tma či podmáčený terén způsobil, že motoráček si to šoural nerychlým, ale stálým tempem. Časové rozdíly na jednotlivých úsecích byly malé, takže žádné velké změny pořadí v rámci závodu se nekonaly.

Na první úsek vyběhl Jindra v chumlu dalších závodníků a již na první kontrole a pak ještě na několika dalších na něj čekaly farsty, což pomohlo roztrhání běžeckého pole. Při divácké kontrole pobavil přihlížející svou žádostí, aby mu posvítili na jeho mapu, neboť jeho čelovka během závodu přestala plnit svou funkci. Několik závěrečných kontrol hledal po tmě, přesto dokázal předat na 28. pozici z celkem 35 mužských štafet.

Na druhý úsek vyběhl Míra. Ten to měl o trochu jednodušší, neboť jeho úsek byl o jednu kontrolu kratší. Přesto se nevyvaroval pár drobných chyb a zbytečně často to zkoušel skrz hustníky a křoví, což ne vždy bylo výhodné. Zdárným příkladem je postup ze 13. na 14. kontrolu, kdy se snažil prorazit křoví i zády a nalehnutím na větve, ale ty se ani nepohnuly a musel se tak kousek vracet. Na předávce ještě překvapil Michala, který jej sledoval a očekával předávku. Míra orazil poslední kontrolu a místo, aby běžel k němu, zastavil se a koukal do mapy a po chvíli zase zmizel ve tmě. Vynechal totiž předposlední kontrolu, což zjistil těsně před cílem a tak se ji vydal dohledat. I přes tato zdržení se podařilo posunout štafetu na 25. místo po druhém úseku.

Na předávce Míra Michalovi kromě plácnutí předal i čelovku. Ten vyrazil osamocený do tmy. A moc lidí už na trati nepotkal, což jak říkal, mu vyhovuje. S podivem však bylo jeho dohledávání kontrol v přehledném terénu parku a udržovaných lesů, jejichž hledáním strávil více času než kontrolami schovanými v houštinách, zarostlých lesích a v okolí příbytků bezdomovců, kde se naopak orientoval jako doma. V tu dobu už v cíli byli ti nejrychlejší. Michal tak přišel o vyhlášení vítězů.

První tři místa obsadili muži z klubu SK Praga (nejrychlejší štafeta 82:07 min.). Michal dotlačil motoráček do cíle v celkovém čase 145:50 min., což stačilo na 25. místo (z 35 štafet). Časy jednotlivých úseků: Jindra 47:37 min. (4,3 km, 20 kontrol, 140 m převýšení), Míra 44:31 min. (3,8 km, 19 kontrol, 120 m převýšení), Michal 53:42 min. (4,3 km, 20 kontrol, 140 m převýšení). Celkové výsledky je možno shlédnout zde.

Přílohy:

WOD

tady ještě jedna vzpomínka na kvěrnovou akci- WOD

Přílohy:

Shrnutí série závodů Dresdner Sprint-OL 2017

Drážďanská sprintsérie 2017 je minulostí. Tuto středu byla zakončena posledním 10. závodem. Od ledna až do října, kdy soutěž probíhala, se alespoň jednoho závodu zúčastnilo 342 běžců, z toho 125 a 199 mužů. Pro každý závod byly připraveny dvě tratě - dlouhá (cca 3 km) a krátká (cca 1,5 km). Katageorie se dělily na D/H 12, D/H 14-16, D/H 18-40 a D/H 45. Za každý závod bylo možno získat až 25 bodů (resp. 15 bodů u méně obsazených kategorií), přičemž do celkového hodnocení se započítávalo 6 nejlepších výsledků. Běžci během série zavítali nejen do centra Drážďan, ale i přilehlých čtvrtí, průmyslových zón, parků, příměstských lesů a také do sousedních měst.

V nejsilnější kategorii za ženy zvítězila Theresa Flechsig (USV TU Dresden) se 146 body, za muže Matthias Kretzschmar (Post SV Dresden) se 148 body. Náš oddíl reprezentoval pouze jediný zástupce Miroslav Duda, který z pěti absolvovaných závodů bodoval pouze třikrát a celkově s 28 body obsadil v kategorii H 18-40 34. místo z 81 účastníků. Kompletní výsledky lze zhlédnout zde. .

Letošní sezóna orientačních běžců tímto v Drážďanech nekončí, neboť již v sobotu 11.11.2017 startuje čtyřetapová Drážďanská zimní série orientačního běhu 2017/2018. Informace o těchto závodech budou postupně zveřejněny na http://ol-in-dresden.de/.