More Website Templates @ TemplateMonster.com - April 21, 2014!

Aktuality

WOD--shrnutí

Velká celosvětová OB akce je minulostí.

Zde je několik faktů:

Celková účast k dnešnímu dni : 312 640 lidí

ČR--/k  31.5./ 36 pořadatelů, 45 akcí, 7330 účastníků  ---ještě nejsou nahlášeny všechny výsledky

Roudnice: Nemocnice--508 lidí

                      Rozhledna---138

                      Velemín   ---  126

Celkem:        770 účastníků !!!! Což  znamená, že z prozatím dostupných výsledků       JSME  NEJLEPŠÍ  !!!!

Ještě jednou moc děkuji všem, kteří se na těchto číslech podíleli,  doufám, že příští rok  nám pomůžete zas... I když bude těžké být ještě lepší.....)))


Poděkování patří zejména vedení nemocnice, které nám umožnilo uspořádat akci v areálu nemocnice.  Rovněž děkuji všem ostatním, přes něž musela projít veškerá oznámení, povolení ap...Všude jsem se setkala se vstřícností a ochotou, což celou pořadatelskou práci velmi zpříjemnilo.

Více ohledně WOD naleznete na stránkách- Komise pro rozvoj orientačního běhu-- sekce dny orientace v přírodě  -- výsledky v ČR

výsledky a několik málo fotografiií  z našich akcí naleznete níže na těchto stránkách /sekce závody/

Pokud Vás orientační běh zaujal,  nečekejte na další WOD akci a přijďte mezi nás, do oddílu a můžete mít orienťák podstatně častěji.

WOD Velemín - shrnutí

Dne 29.5.2018 ve Velemíně využilo celkově 126 účastníků nádherného slunečného počasí s letními teplotami a vyzkoušelo si v rámci Mezinárodního dne orientačního běhu orientační běh. Běhalo se od rána až do 17. hodiny v areálu zdejší základní školy a v přilehlém okolí (hřiště a bytové domy). Prostor závodu byl shodný s loňským rokem, běhalo se však na aktualizované mapě s překvapením.

Trať je připravena - včetně překvapení v podobě labyrintu.

Pro mladší a méně zkušené závodníky byla připravena trať v areálu školy s 8 kontrolami, starší vyrazili na delší trať o délce přes 1,5 km s 15 kontrolami. Na všechny pak čekal jako zpestření labyrint o rozměrech 26x26 m s dalšími pěti kontrolami.

Na stavbu labyrintu bylo potřeba 520 metrů pásky, 124 tyček a celková délka všech uliček činila 400 m. Při jeho stavbě stavitelé nachodili zhruba 6 km. Šikovným závodníkům stačilo k projití labyrintu zhruba 340 metrů, ostatní museli nohy prověřit více.

Instruktáž před startem a start.

Mezi závodníky převažovali žáci zdejší školy, které doplnilo i několik zájemců z řad veřejnosti. Děti do páté třídy primárně běhaly krátkou trať. Nejrychlejší dosažený čas byl 11:16 min. Starší žáci a dospělí vybíhali na delší trať a nejlepší z nich ji zvládl ve výborném čase 12:32 min. Trať absolvovala i jedna maminka s kočárkem. Pro zajímavost si trať mimo soutěž vyzkoušel i její autor, který ji díky její dokonalé znalosti zvládnul za 9:04 min.

Obrázky ze závodu.

Děti byly z běhání nadšené. Objevovaly se poznámky, že je to moc dobrý nápad, že je to skvělé, že se jim to moc líbí a třeba také, že si v labyrintu připadají jako pokusné myši. Na všechny pak v cíli čekala sladká odměna s diplomem a hlavně dobrý pocit z pohybu na čerstvém vzduchu. Našlo se mnoho dětí, které trať absolvovaly (již mimo soutěž) podruhé či dokonce potřetí a dokonce ji chtěli běžet počtvrté, ale to je již rodiče odváděli domů.

Bloudění a nalézání kontrol v labyrintu.

Zatímco vloni dorazilo do cíle 93 závodníků, letos to bylo o 33 více. Všem 126 účastníkům děkujeme a těšíme se na nějakém dalším závodě.

 

Nejmladší účastník.

B. Licence

Dnešním závodem skončila jarní sezona, která do oddílu přinesla nové "béčkaře". A to je:

D12--Hanka Krejčová

D14-Lucka Krejčová

H12- Kuba Heller,, Renda Havlák

H14- Jirka Heller

H18--Petr Buk , Ondra Buk ---- kluci  ovládli " bednu v této kat. --Petr 1. místo a Ondra 3.

7 béčkařů + 1A  které má už ted jisté Emča Černá  to jsme v oddíle ještě neměli... Paráda...

Licence je platná na celý příští rok. Bude fajn, když na podzim ještě nějací "béčkaři přibudou...

Za pochvalu stojí i krásné 4. místo Alžběty Pěkné v kategorii D10.

WOD Rozhledna 26.5.2018 - fotky

Ahoj, fotky ze soboty jsem dal na:  https://chodouny2016.rajce.idnes.cz/Svetovy_den_orientacniho_behu_2018-_Rozhledna_Roudnice_n.L./

Pavel V.

WOD-rozhledna- výsledky

Po zpracování průkazek ze sobotního závodu máme  výsledky. Naprostá většina zúčastněných měla všechny kontroly, a proto ve výsledcích není ohledně kontrol žádná zmínka. Časy jsou v celých minutách  a opět je to jen čas strávený v prostoru závodu. Jmenovitě jsou uvedeni pouze ti, kdo měli průkazku. Ostatní doprovod je započítán do celkového počtu zúčastněných.

Za případné chyby se omlouváme-- selhání lidského faktoru nelze vyloučit...::)Přílohy:

WOD- 2. kolo- sobota, rozhledna

Další díl našich akcí, v rámci WOD přišlo podpořit úžasných 130 lidí. Je to nádherný počet a moc děkujeme.  Na výsledcích a fotografiích se pracuje...

WOD-výsledky

Zde jsou výsledky z 1. akce WOD -"nemocnice"23.5. -- pokud chcete i nějaké obrázky, mrkněte na MIS- televize Roudnice n.L.


Přílohy:

WOD--průběžně

Naši 1. akci v rámci WOD navštívilo úžasných 500 lidí.... !! A to ještě některé zbrzdila bouřka, plavání, školní výlety ap....

Doufám, že počet ještě navýšíme v průběhu soboty a závodu ve Velemíně.

Tedy: sobota 26.5. 13.-17.h Kratochvílova rozhledna Roudnice n.L.

           úterý 29.5.  12.-17. h. Velemín, zákl. škola


Každopádně moc děkuji vedení nemocnice za  velkou vstřícnost a umožnění pořádání  a samozřejmě všem, kteří nás přišli podpořit.  Velký dík patří také spolupořadetlům , kteří věnovali svůj čas pomoci při pořádání.

Tak zase v sobotu....)

Paráda

Pokud nesledujete OB výsledky moc detailně, tak vězte, že na sobotním mistrovství České republiky ve sprintu Emča Černá obsadila v kat D16 nádherné 11. místo !!! Při tom věkem stále ještě do této kategorie nepatří.. Je to paráda a moc gratulujeme :)

Plakát

Zažij Nemocnici jinak. Máme pro vás plakát ke dni orientačního běhu 23.5. v areálu roudnické nemocnice. Najdete ho zde.