More Website Templates @ TemplateMonster.com - April 21, 2014!

Klub orientačního běhu

Sportovního klubu orientačního běhu Roudnice na Labem byl založen v roce 1977.

Naši členové se účastní závodů na všech republikových úrovních. Od Roudnických školních závodů, které sami pořádáme, až po závody mistrovství republiky na různých tratích.

Orientační běh

Orientační běh (zkratka OB) je moderní sportovní odvětví vytrvalostního charakteru, při němž je nutno se správně a rychle orientovat v neznámém terénu. Při závodě se hledají kontrolní stanoviště (kontroly) ve stanoveném pořadí a v nejkratším možném čase. Cestu mezi kontrolami si každý volí podle vlastní úvahy za pomoci mapy, buzoly a stručného popisu kontrol. O úspěchu v závodě rozhoduje tedy správná orientace a rychlý běh.

Pokud i Vy hledáte moderní sport, díky kterému se dostanete do přírody a přitom otestujete svou fyzickou zdatnost, pak je i pro Vás orientační běh tou správnou volbou. Neváhejte nás kontaktovat a poznat krásy orientačního běhu.


Příští tréninky

Závodní horečka

18.10.2018 16:20 - Statek Kyškovice

Sraz v 16:10 na parkovišti u nemocnice. Případně 16:20-30 na místě startu. Určitě se zase nějak poskládáme do aut, tak prosím pište kdo chcete odvést.

Trénink bude směrován hlavně na DH10-DH12.  Připravíme se na víkendové závody a nejčastější chyby.

DH14 ultimate.Školní závody

Každoročně pořádáme sérii závodů pro žáky zakladních a středních škol z Roudnice a okolí. Jedná se vždy o dva až pět závodů, kterých se účastní vždy přes sto žáků.