More Website Templates @ TemplateMonster.com - April 21, 2014!

Klub orientačního běhu

Sportovního klubu orientačního běhu Roudnice na Labem byl založen v roce 1977.

Naši členové se účastní závodů na všech republikových úrovních. Od Roudnických školních závodů, které sami pořádáme, až po závody mistrovství republiky na různých tratích.

Orientační běh

Orientační běh (zkratka OB) je moderní sportovní odvětví vytrvalostního charakteru, při němž je nutno se správně a rychle orientovat v neznámém terénu. Při závodě se hledají kontrolní stanoviště (kontroly) ve stanoveném pořadí a v nejkratším možném čase. Cestu mezi kontrolami si každý volí podle vlastní úvahy za pomoci mapy, buzoly a stručného popisu kontrol. O úspěchu v závodě rozhoduje tedy správná orientace a rychlý běh.

Pokud i Vy hledáte moderní sport, díky kterému se dostanete do přírody a přitom otestujete svou fyzickou zdatnost, pak je i pro Vás orientační běh tou správnou volbou. Neváhejte nás kontaktovat a poznat krásy orientačního běhu.


Příští tréninky

Fixní kontroly - Šibenice

12.04.2020 14:00 - Bechlín

Do rozpadu fáborkůje možné vyrazit na individuální trénink do oblasti s fixními kontrolami.  Vyberte si mapu a vyrazte potrénovat.

Vybrat si můžete ze tří tratí  (liší se pouze délkou, většina kontrol je stejná):

- trať typu scorelauf (volné pořadí kontrol)

- na kontrolách jsou fáborky (mléko)

- v místě startu se dá parkovat (tři, možná čtyři auta)

- cíl je na stejném místě jako start

- mapa,  již v době svého vzniku (rok 1983) nebyla moc přesná. Po třiceti sedmi letech se se to trochu zhoršilo. Porosty povyrostli anebo se vykácely a zasadili nové. Některé cesty zanikly, jiné se objevili. V lese probíhá těžba dřeva. Jižní část mapy v podstatě zanikla úplně. POZOR: mapový klíč odpovídá době vzniku mapy.

- terén, pro krátkou s střední trať - rovina, střídá se dobře průběžný les s podrostem (ostružiny). Dlouhá trať - v jižní části mapy mírné kopce a nové paseky.

- kontroly, obecně jsou jednoduché, snažil jsem se vybírat takové, které jsou i po tolika letech jednoznačné. Kontrola č.3 - krmítko - může se stát, že fáborek myslivci uklidí, ale jinak je to obrovské krmítko viditelné zdálky.

Soustředění Slovanka 2020

26.06.2020 13:06 - Chata Slovanka

Soustředění Slovanka 26.-28.6.2020. V podstatě stejný průběh jako minule. Jen si dám pozor a vezmu sebou rychlejší tiskárnu.

Máme možnost dorazit i o libovolný počet dnů dříve. Podmínkou je účast min 10ti lidí.

Tak pište kdo máte zájem dorazit i dřív. Nemusíme jen mapovat. Můžeme turistit, přeběhnout Jizerky, vyběhnout na Sněžku.

Co třeba horský orienťák od hospody k hospodě?

Další nápady? 

Školní závody

Každoročně pořádáme sérii závodů pro žáky zakladních a středních škol z Roudnice a okolí. Jedná se vždy o dva až pět závodů, kterých se účastní vždy přes sto žáků.